دانستن خارجی ماشین اندازی وارداتی در ماشین

دانستن: خارجی ماشین اندازی وارداتی در ماشین خودروهای وارداتی سرگرمی ماشین

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات آیا جهت انتقاد از کی‌روش،تحقیر نژادی می کنید؟

نوشتن در حمایت از کی روش در این فضا شاید یکی از سخت ترین کارها باشد. ولی تماشای نوشته ها و اتهاماتی که از پی هم به پیکره تیم ملی لطمه می زند ولی حداقل رسالتی

آیا جهت انتقاد از کی‌روش،تحقیر نژادی می کنید؟

آیا جهت انتقاد از کی روش،تحقیر نژادی می کنید؟

عبارات مهم : ایران

نگاهی به یک آمار اشتباه تاریخی جهت انتقاد از سرمربی تیم ملی

کارلوس کی روش در کشورش از مربیگری محروم نیست و پرونده باز جهت دوپینگ ندارد!

نوشتن در حمایت از کی روش در این فضا شاید یکی از سخت ترین کارها باشد. ولی تماشای نوشته ها و اتهاماتی که از پی هم به پیکره تیم ملی لطمه می زند ولی حداقل رسالتی است که باعث می شود تا راجع به تعدادی از این ابهام ها که متاسفانه بر اساس ناآگاهی و ضعف حافظه تاریخی مان مدام تکرار می شود ، ذهنیت اشتباهی را جهت گروهی از علاقمندان به فوتبال بسازد.

آیا جهت انتقاد از کی‌روش،تحقیر نژادی می کنید؟

علی کریمی که جهت خود من یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت های فوتبالی دهه های اخیرمان است ، در بروزترین اظهار نظرش راجع به محرومیت کارلوس کی روش در کشور خودش و پرونده بازش گفته هست. جهت من هم این گفته جالب بود که در نهایت از کانت های توئیتری متوجه شدم ، ماجرا بر می گردد به پرونده دوپینگ سال 2010.

کارلوس کی روش دقیقا بعد از جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هنگامی که تیمش به هلند باخت و از بین بردن شد ، با مسئولان کمیته ضد دوپینگ فیفا ، پرتغال و مدیر فدراسیون پرتغال وارد دعوا شد و او را با محرومیتی 18 ماهه روبرو کردند که دلیلش برخورد تندش با ماموران ضد دوپینگ بود. او اتهامش ممانعت از انجام آزمون های دوپینگ بازیکنانش بود. بازیکنانی که هیچ کدام ارزش البته دوپینگی نشدند ولی برخوردش باعث محرومیتش شد.

نوشتن در حمایت از کی روش در این فضا شاید یکی از سخت ترین کارها باشد. ولی تماشای نوشته ها و اتهاماتی که از پی هم به پیکره تیم ملی لطمه می زند ولی حداقل رسالتی

او وارد دعوای حقوقی با فیفا و فدرایون کشورش شد که می خواست قراردادش را یکطرفه لغو کند و حقوقش را نپردازد.

اصلا همان محرومیت باعث شد تا کی روش بیزنس فوتبالی اش را در کشور عزیزمان ایران دنبال کند. فقط کافی است سری بزنید به آرشیو گفته های قدیمی عباس ترابیان راجع به نحوه توافق کشور عزیزمان ایران با کارلوس کی روش. او حتی سه ماهی قراردادش با کشور عزیزمان ایران طول کشید تا وظیفه آن پرونده مشخص شود چون اگر قرارداد تازه می بست ، فدراسیون پرتغال پولش را نمی داد!

این یعنی محرومیت او جهت کار در کشورش یا از سوی فیفا و پرونده باز او ، واقعیت ندارد و تنها یک سواستفاده از ضعف اطلاعات تاریخی در فوتبال ماست که همین طور چیزی را بیان می کنیم و به آن دامن می زنیم.

آیا جهت انتقاد از کی‌روش،تحقیر نژادی می کنید؟

بحث دیگر ولی راجع به بازی های دوستانه است و همه فریادهایی که مدام زده می شود. بجث های مربوط به دلالی یا شراکت با شرکت فرانسوی. این بی شک در تعامل فدراسیون و سرمربی است که اتفاق می افتد. شاید صریح ترین گفته در مواردی از این دست را حشمت خان مهاجرانی با دنیای از تجربه کار با بزرگان فوتبال دنیا زده است:«از اوفارل تا ماریو زاگالو ، همه هنگامی که می آیند این طرف دنیا دنبال پول آمده اند. معلوم است دوست دارند قرارداد یکحا ببندند و خودشان پول دستیارهای ارزش را تقسیم کنند یا کانال های خودشان بازی های دوستانه را مشخص کند این یک عرف است و بستگی به قدرت فدراسیون ها در ایجاد تعامل با سرمربی دارد.»

درباره تیم ملی کشور عزیزمان ایران هم تقریبا شرایط همین هست. معلوم است هنگامی که در چارت تیم ملی ، مسئول هماهنگی دیدارهای دوستانه را خود فدراسیون گزینش کرده و او مسئولیت هماهنگی بازی ها را دارد ، به سراغ تیم هایی می رود که حس می کند نزدیکترین هماهنگی با خواست سرمربی تیم ملی را دارد و به صرفه ترین است.

نوشتن در حمایت از کی روش در این فضا شاید یکی از سخت ترین کارها باشد. ولی تماشای نوشته ها و اتهاماتی که از پی هم به پیکره تیم ملی لطمه می زند ولی حداقل رسالتی

گاه بعضی از انتقادها به دلنشینی توئیت مهدی مهدوی کیا هستند. فوتبال ما کم نداشته از این بازی های آماده سازی عجیب و غریب که جهت ارزش از این پول ها زیاد پرداخته ایم. از همان اردوهای آلمان دوره برانکو یا اردوهای انگلیسی که جهت بازی با تیم های محلی رفتیم تا بازی های دوستانه دوره افشین قطبی که بعد متهم به قمار و شرط بندی شدند تا همین بازی با گینه و سیرالئون عصر کی روش. یکی مثل مهدی که تا اوج فوتبال رسیده به درستی می گوید می شود از زیاد این ریخت و پاش ها با بریدن دست دلالان جلوگیری کرد ولی او با ادبیاتی راحت ، مستند و قابل درک سخن می گوید و هیچ ایرادی به گفتارش هم نمی توان گرفت.

ولی در این بین استفاده از واژه هایی که اگر با حالت تحقیر نژادی ادا شوند چون «مستر موزامبیکی» نه در ارزش ستارگان فوتبال ماست و نه حتی اگر در پاسخ به رفتارهای اشتباه کی روش باشد ، قابل توجیه.

آیا جهت انتقاد از کی‌روش،تحقیر نژادی می کنید؟

تحقیر نژادی از سوی هر کسی مردود است و کاش همه یاد بگیریم در کمال احترام می توانیم مثل مهدی مهدوی کیا انتقاد کنیم و حرف درست مان را با واژگان نادرست ، نیازی ندارد که کاری کنیم تا جدی شمرده نشود.

واژه های کلیدی: ایران | انتقاد | دوپینگ | پرونده | فوتبال | فوتبالی | کارلوس کی روش | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz