دانستن خارجی ماشین اندازی وارداتی در ماشین

دانستن: خارجی ماشین اندازی وارداتی در ماشین خودروهای وارداتی سرگرمی ماشین

گت بلاگز ماشین مراقب این 4 راه کلاهبرداری مرسوم در فروش ماشین های وارداتی باشید

اگر قصد خرید ماشین های وارداتی را دارید بهتر است با روش های کلاهبرداری در بازار خرید و فروش ماشین ها وارداتی آشنا شوید!

مراقب این 4 راه کلاهبرداری مرسوم در فروش ماشین های وارداتی باشید

اگر قصد خرید ماشین های وارداتی را دارید بهتر است با روش های کلاهبرداری در بازار خرید و فروش ماشین ها وارداتی آشنا شوید!

روش های کلاهبرداری در فروش ماشین های وارداتی

در سالیان اخیر تیپ‌بندی و آپشن‌های ارائه شده است به وسیله عرضه کنندگان خودروهای خارجی، دغدغه‌های زیادی جهت خریداران داشته و متاسفانه بعضی از آنها، اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه ارائه نمی‌دهند.

با توجه به گسترش کمی و کیفی فروش خودروهای خارجی در ایران، هنوز هم بسیاری از مردم با وحشت و نگرانی سراغ فروشندگان این خودروها می‌روند که به نظر می‌رسد عمده این دغدغه و نگرانی ناشی از عدم آگاهی و تخصص کافی در زمینه ویژگی‌های اتومبیل‌های خارجی باشد. از آنجایی که جهت خرید خودروهای با کیفیت خارجی می‌بایست هزینه قابل توجهی را متقبل شد، لذا خریداران آن ترجیح می‌دهند تا زمانی که از اعتبار عرضه کننده ماشین مطمئن نشده‌اند، اقدام به خرید نکرده و تبعات اقدام اشتباه خود را با صرف هزینه و وقت فراوان ندهند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد عمده اطلاعات غلط و توضیحات نادرستی که عرضه کنندگان متخلف خودروهای خارجی، به علاقمندان و خریداران این خودروها عرضه می‌کنند، در حوزه‌هایی چون آپشن‌های خودرو، کارکرد اتومبیل و پیش فروش خودروهای غیرقابل ورود است که داشتن اطلاعات زیر می‌تواند جلوی مغبون شدن خریداران این خودروها را بگیرد:

مراقب این 4 راه کلاهبرداری مرسوم در فروش ماشین های وارداتی باشید

تشخیص صفر بودن خودرو

برای تشخیص اینکه خودروی انتخابی شما، واقعا صفر کیلومتر است یا چند هزار کیلومتر کارکرده و سپس به وسیله بعضی فروشندگان کلاهبردار، کیلومترش صفر شده، راه‌های مختلفی وجود دارد که ساده‌ترین آن آزمون اگزوز خودرو، نرمی صندلی راننده نسبت به شاگرد، بررسی زه لاستیکی سپر جلو و… است.

البته همین موارد به ظاهر راحت نیز نیازمند تخصص و مهارت کافی است که به آسانی جهت هرکس قابل تشخیص نخواهد بود. اگرچه وحشت از کارکرده بودن خودروهای خارجی به ظاهر صفر کیلومتر امری طبیعی است ولی مراجعه به شرکت‌های معتبر و خوشنام می تواند تلخی این وحشت را جهت خریداران به شیرینی دوام تبدیل کند.

تعداد واقعی ایربگ‌ها

اگر قصد خرید ماشین های وارداتی را دارید بهتر است با روش های کلاهبرداری در بازار خرید و فروش ماشین ها وارداتی آشنا شوید!

در چند سال اخیر ظاهر بندی و آپشن‌های ارائه شده است به وسیله عرضه‌کنندگان خودروهای خارجی، دغدغه‌های زیادی جهت خریداران ایجاد کرده و متاسفانه بعضی از فروشندگان این خودروها، اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه ارائه نمی‌دهند و سود خود را در عدم دانش و تخصص کافی خریداران می‌دانند.

یکی از آپشن‌هایی که جهت خریداران اهمیت فراوانی دارد، اطمینان از ایمنی کامل ماشین است که ایربگ های راه اندازی شده است در ماشین از جمله اصلی‌ترین آپشن ها در این بخش محسوب می‌شود.

متاسفانه بعضی از سودجویان عرضه کننده خودروهای خارجی با علم به اهمیت ایربگ جهت خریداران، اقدام به دستکاری اسناد آپشن‌های ماشین کرده و با راه اندازی قاب‌ها و برچسب‌هایی تلاش می‌کنند ماشین را به قیمت بالاتر و اصطلاح «فول ایربگ» در بازار به فروش برسانند.

دستکاری در قطعات فابریک و راه اندازی آپشن‌های مورد استقبال خریداران

از جمله دیگر کلاهبرداری های مرسوم در بازار خودرو، دستکاری در بعضی قطعات خودروهای وارداتی مانند باز کردن آپشن‌های فابریک و مهم و جایگزین کردن آن با نمونه تقلبی و ارزان چینی هست. این عنوان علاوه بر آنکه ضرر مالی قابل توجهی را به خریداران بی‌اطلاع وارد می‌کند، باعث خواهد شد ایمنی و کیفیت ماشین نیز دچار خدشه شده است و در مواقعی حتی خطر جانی، سرنشینان آنرا ترساندن کند.

بسیاری از خودروهای وجود در بازار دارای مدل های کم آپشن و فول آپشن هستند و در بعضی از مدل‌های low option تعدادی از ویژگی‌های مورد انتظار و علاقه خریداران وجود ندارد که مشمول بر آپشن‌هایی چون کروز کنترل، keyless، سنسور پارک، Daylight، گرمکن صندلی و … است.

متاسفانه بعضی از عرضه کنندگان متفرقه خودروهای خارجی، بدون توجه به خطرات و خسارات ناشی از راه اندازی غیراستاندارد بعضی اقلام، اقدام به تعبیه این آپشن‌های غیرفابریک روی خودروها کرده تا سودبیشتری به جیب بزنند.

مراقب این 4 راه کلاهبرداری مرسوم در فروش ماشین های وارداتی باشید

فروش خودروهای غیرمجاز و ممنوع الورود

برخی از این شرکت‌های فعال در این حوزه، با سوء استفاده از علاقه خریداران به بعضی از خودروهای خارجی، تبلیغاتی دروغین مبنی بر فروش خودروهایی که مطابق با قوانین اخیر مجوز ورود به کشور را نداشته و حتی امکان شماره گذاری ندارند، انجام می‌دهند.

به عنوان مثال خودروهای ساخت آمریکا و حتی خودروهایی با برند کره ای و ژاپنی که در آمریکا تولید می‌شود (مانند بی ام و X۴، تویوتا کمری هیبرید، هوندا آکورد و …) امکان واردات به کشور را ندارند ولی متاسفانه شرکت‌های سودجو بدون توجه به حقوق مصرف کنندگان اقدام به پیش فروش مدل‌های ۲۰۱۷ آن می‌کنند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: iranjib.ir

واژه های کلیدی: خارجی | ماشین | اندازی | وارداتی | در ماشین | خودروهای وارداتی | سرگرمی | ماشین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz